Kontakta Aurum Hotel

Att bo på Aurum Hotel ska kännas enkelt och bekvämt. Kanske är det just därför gäster sagt att vi är ”Skellefteås enklaste hotell att hitta till”. Du ser oss från E4:an och kan sedan enkelt svänga in och njuta av en god natts sömn. Det är lätt att hitta hit och ännu lättare att stanna.

Reception
reception@aurumhotel.se 
0910-88330

Erika Jakobsson / Receptions- och konferenskoordinator
erika@aurumhotel.se
0910-83421

Fredrik Haage/ Restaurangledare
restaurang@aurumhotel.se
0910-88331

Henrik Widmark / Fastighet- och Jouransvarig
henrik@aurumhotel.se
0910-88331

Jenny Andersson Widmark / Platschef
jenny@aurumhotel.se
0910-88313

Jeanett Lindahl / Hållbarhetskoordinator
jeanett@aurumhotel.se


Jakob Kemi / Hemside-ansvarig

Veronica Engblom Lidman / F&B Manager
veronica@aurumhotel.se
0910-88559

Lisa Ögren /Revenue Manager och Data Analyst
lisa@aurumhotel.se
0910-216241

Clara Lundberg / Konferens- och gruppbokning
bokning@aurumhotel.se
0910-216241

Så här tar du dig enklast till till Aurum Hotel

Buss

Skellefteå Busstation ca 2 km från hotellet. Promenad på ca 25 minuter till hotellet.

Flyg

Falmark Flygplats, beläget ca 17 km från hotellet. Taxitransfer till hotellet tar ca 15 min.

Tåg

Bastuträsk tågstation, beläget ca 53 km från hotellet. Tågbuss till Skellefteå busstation.

Taxi

Vi rekommenderar Skellefteå Taxi. 0910-170 00